piątek, 3 czerwca 2016

See the sound – warsztaty animacji poklatkowej 

Galeria Negatyw wraz z grupą twórczą See the sound zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach przygotowujących do tworzenia autorskich realizacji z zakresu animacji poklatkowej, organizowanych w ramach wystawy Muzyka Form.

Trzydniowe zajęcia, których tematem będzie Miasto Muzyki prowadzone przez Wojtka Kukuczkę i Jacka Czarkowskiego skierowane są do wszystkich powyżej 14 roku życia, którzy w kreatywny sposób chcieliby wykorzystywać możliwości nowych mediów i nauczyć się samodzielnego tworzenia krótkich form audiowizualnych.

Warsztaty odbywać się będą od 10 do 12 czerwca 2016 r. na 2 piętrze Galerii Katowickiej w przestrzeni Projekt Wyższy Poziom oraz w przestrzeni miejskiej.

Na zapisy czekamy do 9 czerwca pod numerem telefonu 795 007 636 lub adresem e-mail: biuro@galerianegatyw.pl

Ilość miejsc ograniczona.

Uwaga!

Uczestnicy powinni posiadać własne cyfrowe aparaty fotograficzne (przynajmniej jeden na dwie osoby) oraz w miarę możliwości statyw.

Program warsztatów:


Piątek 10.06.2016 r. – 4h zajęć:
  1. Zapoznanie z grupą oraz naświetlenie tematu warsztatów.
  2. Prezentacja najciekawszych animacji realizowanych techniką fotografii poklatkowej.
  3. Realizacja prostej animacji poklatkowej w gronie całej grupy.
  4. Praktyczny kurs obsługi aparatu fotograficznego, oraz technik stosowanych w animacji poklatkowej.
  5. Ćwiczenia praktyczne: uczestnicy realizują dwa proste zadania.
  6. Montaż, prezentacja i omówienie ćwiczeń.
  7. Zadanie domowe: przemyśleć realizację finałową.

Sobota 11.06.2016 r. – 8h/10h zajęć:
  1. Ekspozycja – omówienie podstawowych właściwości aparatu fotograficznego.
  2. Indywidualna praca każdego z uczestników nad animacją finałową przy stałej konsultacji i pomocy prowadzących.
  3. Omówienie zagadnień technicznych związanych z przygotowaniem fotografii do montażu (rozdzielczość, kompresja, kadrowanie) oraz zapoznanie z prostym darmowym oprogramowaniem do konwersji plików.
  4. Dalsza praca nad animacjami dla wytrwałych przy stałej konsultacji i pomocy prowadzących.
  5. Zadanie domowe: przygotować materiał fotograficzny oraz dźwiękowy do montażu.


Niedziela 12.06.2016 r. – (terminy indywidualne) łącznie 12h zajęć:
  1. Montaż animacji. Indywidualna praca uczestnika z prowadzącym. Dwa stanowiska pracy. Uczestnicy poznają techniki montażu podczas pracy nad własną animacją. Kursanci umawiają się indywidualnie na określoną godzinę.
  2. Wykład: historia polskiej animacji poklatkowej. Zapoznanie uczestników z najważniejszymi technikami, twórcami oraz zjawiskami w sztuce polskiej. Wykład teoretyczny poparty prezentacją multimedialną. Wykład otwarty także dla gości zaproszonych przez uczestników.
  3. Pokaz finałowy otwarty także dla gości zaproszonych przez uczestników.


Prowadzący:


Wojtek Kukuczka – absolwent Technikum Fotograficznego, Studiów Magisterskich Fotografia i Multimedia na ASP Wrocław oraz student Komunikacji Wizualnej AKI Academy of Fine Art w Holandii. Obecnie doktorant Instytutu Sztuki, Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Śląskim. Uczestnik ponad 50-ciu wystaw fotograficznych w tym 16-tu indywidualnych, między innymi w BWA Wrocław, CSF w Katowicach, CCK Chorzów, reprezentant ASP w dziedzinie fotografii w ramach „Foto Festiwalu” w Łodzi 2008 oraz w ramach festiwalu „The World Photography Awards - Cannes” we Francji 2007. W roku 2010 otrzymał nagrodę za najlepszy film polski na Przeglądzie Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Inicjator akcji kulturalnej 3440 Metrów Nad Poziomem Świata, założyciel Galerii Negatyw w Katowicach, prezes fundacji na rzecz kultury „Wielki Człowiek”. Kurator ponad 10-ciu wystaw artystycznych, między innymi Zdzisława Beksińskiego, Jana Bułhaka, Gasparda Felixa Tournachona (Nadara). Prowadzi autorskie warsztaty z zakresu fotografii, animacji (STS) oraz zajęcia w zakresie sztuk pięknych z uczniami oraz studentami. Stypendysta Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego woj. Śląskiego, Wydziału Kultury miasta Wrocław oraz Wydziału Artystycznego UŚ (stypendium dla najlepszego doktoranta), czterokrotny beneficjent nagrody dla Młodych Twórców Kultury Wydziału Kultury miasta Katowice.


Jacek Czarkowski – kompozytor obrazu, twórca filmowych efektów wizualnych, autor opracowań graficznych i czołówek do filmów i seriali, student wrocławskiej ASP na kierunku fotografia i multimedia. Łączy różnorodne techniki przetwarzania obrazu i dźwięku, poczynając od fotografii analogowej, poprzez kompozycję efektów 3D, elementy wirtualnej scenografii, na programowaniu i syntezie dźwięku kończąc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz